Пилосос.
Чи знаєш ти, що пилосос винайшли не зразу? Перший крок у цьому напрямку зробив містер Біссель з американського штату Мічиган, у якого була крамниця порцеляни. Солома, у яку загортали товар, викликала у хазяїна крамниці алергію і він винайшов щітку зі змінними насадками, що збирала сміття у спеціальний мішок.
Другий крок зробив Сесіль Бут. Він помітив, що пил краще не здувати, а всмоктувати. В серпні 1901 року Бут запатентував цей винахід і організував компанію з очистки. Його пилосос був розміром з вантажний автомобіль і працював на бензиновому двигуні.
Останній крок зробив Вільям Гувер, який у 1913 році в США налагодив виробництво пилососа на основі електричного вентилятора. Зараз існує безліч моделей пилососів. Вони чистять, білять, фарбують, лакують, оббризкують рослини. У Франції винайшли пилосос, що збирає з гілок каштани.
Про пилосос ти більше дізнаєшся, звернувшись до таких джерел:
1. Бондаренко, Л. Дитина вдома : він любить ковтати пилюку / Л. Бондаренко, Л. Петренко // Позакласний час. — 2006. — № 19-20. — С. 75.
2.Пилосос : [а чи знаєте ви?] // Котя. — 2005. — № 5. — С. 1.
3.Історія створення пилососа [Електронний ресурс] : [історія, характеристика] // Острів знань : [веб-сайт]. — Електрон. дані. — Режим доступу: http://tsikave.ostriv.in.ua/publication/code-3d7a16e36a647/list-15006c12727. — Назва з екрана.
4.Пилосос [Електронний ресурс] : [загальна характеристика] // Вікіпедія : вільна енциклопедія : [веб-сайт]. — Електрон. дані. — Режим доступу: http://uk.wikipedia.org/wiki/Пилосос. — Назва з екрана.
Комментариев нет:
Отправить комментарий